BRC belgesi nasıl alınır

BRC Belgesi 7 aşamada edinilebilir;

1 – İş Planlama
BRC Global Standardı sertifikasyonu temini bazı şirketler için büyük sorun olabilir. Belge almak isteyen şirketlere bir belgelendirme denetimi düzenlenmesi öncesinde gerekenleri bilerek firmalarını hazırlıklı hale getirmek için planlamasını yapmalıdır.
2 – Hazırlanma
BRC Standardı ve firmanızın ihtiyaca uygunluğunun değerlendirilmesi. BRC iyi bir uygulamaya yardımcı olabilir, bazı sektörler için standartların kullanımı konusunda rehberlik klavuzları da yayınlanmıştır.
BRC Global Standartları temin edilmesi.
BRC Global Standartları uygulanmasında yardımcı olmak için, BRC uygulamalı eğitim kursları geniş bir yelpazede geliştirmiştir. Bu eğitimlerin alınması
3 – Değerlendirme
Mevcut sistem ve standardın şartlarına karşı uygulamaları denetim yapmadan firma hazırlamış olmalıdır. BRC sistemini kurmak için  firmamızdan hizmet talep edebilirsiniz. BRC de söz konusu seviye 6 denetimleri için hazırlıklar değerlendirilir.
4 – Diamond Vision  BRC Başvurusu
Diamond Vision ‘a başvuru yaparken firmanızın yaptığı işi detaylı olarak anlatmalısınız. Sonrasında gerekli denetim için Başvuru formu doldurularak işlem başlatılmış olur.
5 – Denetim
Firmanızla tespit edilmiş uygun tarih ve denetçiler denetimi gerçekleştirir.
6 – Düzeltici Faaliyetler
Denetim aşamasında her hangi bir uygunsuzluk tespit edilmişse max. 28 günde kapatılır.
7 – Belgelendirme kararı
Sertifikasyon Kuruluşu denetçi ve belgelendirme karar için verilen düzeltici faaliyet belgelerine denetim raporunu inceler.
8 – Rapor ve belge verilmesi (varsa)
Denetim ekibi rapor düzenler. Bu raporlara istinaden BRC belgesi düzenlenir

Diamond Vision
Diamond Vision
diamondvision.com.tr

Diamond Vision, müşterilerimizin bizden talep ettikleri hizmetleri sağlamak adına çalışmalar yapan; danışmanlık, denetim ve belgelendirme şirketi olarak kurulmuştur.

İlgili Mesajlar
Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar işaretlendi *

Hızlı Teklif Alın!

En hızlı teklifi verelim, en hızlı denetleme sürecini hemen başlatalım.