ISO Belgesi Nedir? ISO Belgesi Nasıl Alınır?

ISO Kalite Belgesi

ISO belgesi almak size, 3. taraf denetimlerin gerçekleşmesi sonucu işletmenizin kazanmış olduğu kaliteyi simgeler. ISO belgesi, büyük veya küçük çaplı her türlü işletme için gerekli olan bir belgedir. İş politikası süreçlerini belgeler ve bu süreçleri resmi olarak tanımlar. En yaygın olarak bilinen ISO belgesi ise “ISO 9001″ Kalite belgesidir. ISO belgeleri kapsamına ISO 14001, ISO 27001, ISO 22000, OHSAS 18001 gibi farklı sektörler için oluşturulmuş çeşitli standartlar da girer.

1947 yılında kurulan ve yaptığı standardizasyon çalışmaları sonucu sanayiye, ticarete ve tüketicilere katkılar sağlayan ISO (International Organization for Standardization) Uluslararası Standard Organizasyonudur.

ISO Belgesi
ISO (International Organization for Standardization

ISO Kalite Belgesi Nasıl Alınır?

ISO belgesi alma aşamaları:

 • Kuruluşun ihtiyacının belirlenmesi
 • ISO standardı sistem kurulumu
 • ISO standardı sistem uygulamaları
 • ISO standardı belgelendirme kuruluşuna başvuru
 • ISO standardı belgesi belgelendirme denetimi

ISO Kalite Belgesinin Faydaları

 • ISO Kalite Belgesi sayesinde, hem yurt içinde hem de yurt dışında rekabet şansınız artarak rakiplerinize göre daha avantajlı duruma gelirsiniz.
 • ISO Kalite Belgesinin yaptırımlarına uyarken, kuruluşunuzun veya firmanızın yönetim standartlarının oluşmaya başladığını ve kurumsallaşmayı gerçekleştirdiğinizi görürsünüz.
 • ISO Kalite Belgesi sayesinde müşterilerinizi iyi anlar, onlarla aynı dilden konuşmaya başlayarak müşteri odaklı bir firma haline gelir. Bu da pazar payınızı arttırmanızda önemli rol oynar.
 • Kuruluşun faaliyetleri, kişilerin ellerinden çıkarak daha bağımsız ve profesyonel bir yönetime kavuşur.
 • ISO Kalite Belgesinin standartlarına uyarak, kalitesiz ve hatalı mallardan doğan zararlarla daha nazir karşılaşarak, maddi fayda sağlar.
 • Tedarikçiler ile daha iyi ilişkiler kurmayı sağlar.
 • Dünya ülkeleri ile entegre olmaya yardımcı olur.

Neden Diamond Vision?

Diamond Vision; Geliştirir, Motive Eder, Güçlendirir.

Diamond Vision, yönetim danışmanlığına daha iyi bir yaklaşım fikri ile kurulmuştur. İş dünyasının tüm sektörlerinde, operasyonel mükemmellik uygulamalarını stratejik öncelikler ve hedeflerle buluşturarak doğru cevaplara hızlı ulaşım için kılavuzluk eder. Diamond Vision, müşterilerine farklı bir deneyim sunar; Geliştirir, Motive Eder, Güçlendirir. Tüm iş süreçlerinde, A’dan Z’ye performans odaklı çalışma prensibi ile müşterilerinin markasına ve işine değer katmak için çalışır.

Diamond Vision Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinin >

Diamond Vision
Diamond Vision
diamondvision.com.tr

Diamond Vision, müşterilerimizin bizden talep ettikleri hizmetleri sağlamak adına çalışmalar yapan; danışmanlık, denetim ve belgelendirme şirketi olarak kurulmuştur.

İlgili Mesajlar
Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar işaretlendi *

Hızlı Teklif Alın!

En hızlı teklifi verelim, en hızlı denetleme sürecini hemen başlatalım.