Akreditasyonlar

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi

Uluslararası Standart Organizasyonu’nun (ISO) kalite yönetim sistemi için yazdığı, müşteri memnuniyetinin arttırılmasına yönelik olarak oluşturulmuş bir standarttır. Dünyada en çok kullanılan yönetim sistemi standardı ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi’dir.

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi

Faydaları

Tüm ürün kategorilerine uygundur. Dokümantasyonda azalma sağlar. Firmanın KYS sinin proseslerine uygun olmasını ve sürekli iyileşme için daha çok yönelme sağlar. ISO 14001 ve ISO45001 gibi diğer sistemlerle uyumludur. Müşteri memnuniyeti standartlarını arttırır. Ölçülebilir hedeflerin konulmasını ve eğitim etkinliğinin değerlendirilmesini sağlar.

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi

Nasıl Belgelendirilir?

Bir tüzel kişiliğe sahip ve 9001 standardının gerekliliklerini yerine getiren her sektörden kuruluş 9001 belgesi almak için başvuruda bulunabilir. ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi standardına istinaden sertifikalandırmayı planlayan kuruluş öncelikle ISO 9001 standardı gerekliliklerini yerine getirerek sistemini kurar ve uygulanmasını sağlamalıdır.

Bu aşamada çalışanların standart konusunda yetkinliklerini arttırmak isterseniz sunduğumuz eğitimleri gözden geçirebilirsiniz.

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, etkili bir kalite yönetim sistemini ifade eden bir standarttır. Bu standardın gerektirdiği koşulları sağlayan kuruluşlar, ISO 9001 belgesini alabilirler. Bu belge sayesinde bir kuruluş, ürettiği ve müşterilerine sunduğu mal ve hizmetlerinin, uluslararası alanda kabul görmüş bir standarda uygun olarak üretildiğini göstermiş olmaktadır.

ISO 9001 standardı, merkezi Cenevre’de bulunan ve yüze yakın ülkenin üye olduğu Uluslararası Standartlar Organizasyonu tarafından geliştirilmiştir. Her ülkenin kendi belirleyeceği standartlara göre hareket etmesi ticaret açısından teknik bir engel olarak kabul edildiğinden, Uluslararası Standartlar Organizasyonu’nun ISO 9000 Kalite Yönetim Standartları çalışması, geniş bir kullanım alanı bulmuştur.

ISO 9000, kuruluşların müşteri memnuniyetini yükseltmek amacı ile kurmak istedikleri kalite yönetim sisteminin kurulması ve geliştirilmesi konusunda rehberlik yapan bir standartlar bütünüdür.

ISO 9001 ise, Kalite Yönetim Sistemlerinin kurulması aşamasında uyulması gereken koşulları tanımlamaktadır. Bu koşullar tamamlandığında, kuruluş belgelendirme denetimine tabi tutulacaktır. Denetim sonucunda da ISO 9001 Belgesi alacaktır.

ISO 9001:2008 /2015 Nedir?

Ürün veya hizmetin üretimden tüketiciye ulaşıncaya kadar geçen dönemde müşteri istek ve beklentilerini(kalite) süreklilik sağlayacak şekilde proseslerinde disiplinli bir şekilde işleyerek müşteriye ulaşmasını temin eden Kalite Yönetim Uygulamalarının tümüne  -2015 Standardı denir.

-2015 Standardının odak noktası müşteridir. Müşteri memnuniyetine uygun çalışılmasını sağlaya yönelik faaliyetlerini yapılandırır.

Standartlar her beş yılda bir revize edilerek iyileştirmelere ve geliştirmelere tabi tutularak işletme kalite yönetim sistemlerinede eksiksiz katkıda bulunmalarını sağlamayı isterler.

Standardı her türlü işletmeye kurulabilir ve uygulanabilir

Daha fazla bilgi için bize ulaşın: 

Merkez Ofisimiz

Adres:
Tahılpazarı Mh. 465 Sk. Seher Yerebakan İşhanı No:4/306 K:3 D:30 Muratpaşa/ANTALYA

Pzt-Cts 9.00-18.00 Pazar KAPALI

Email: 
info@diamondvision.com.tr

Telefon:
+90 (552) 951 65 57

Uzman ekibimizle birlikte

Kalitenizi belgelendirmek ve ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi’ne sahip olmak için bize başvurmanız yeterlidir.

Türkiye'de sahte belgelendirme yapıldığını biliyor musunuz?

Belgenizi Kontrol Etmek İçin Tıklayın

FSCC BelgeleriTÜRKAK Belgeleri

Hızlı Teklif Alın!

En hızlı teklifi verelim, en hızlı denetleme sürecini hemen başlatalım.