Hakkımızda

Şirketimize Genel Bakış

Diamond Vision olarak müşterilerimizin bizden talep ettikleri hizmetleri sağlamak adına çalışmalar yapan bir danışmanlık, denetim ve belgelendirme şirketi olarak kurulmuştur.

Misyonumuz

Diamond Vision danışmanlık belgelendirme ve denetim hizmetleri şirketi olarak, hizmet verdiğimiz müşterilerimizin kurumsal yapılarını, güvenilirliğini ve performansını gizlilik prensipleri kapsamında uygunluk durumun değerlendirme, belgelendirilmesini temin etme, devamlılığını sağlama ve geliştirmektir.

Vizyonumuz

Diamond Vision danışmanlık belgelendirme ve denetim hizmetleri şirketimizin deneyim, bilgi ve uzmanlığımızı müşterilerimiz ile paylaşımda bulunarak gerek müşterimizi gerekse kuruluşlarımız konumunu geliştirerek, ileride beraber uzun yaşamlı kuruluşlar şeklinde sürdürülebilirliği temin etmek.

Diamond Vision bünyesinde verdiğimiz her hizmette kalite birincil önceliğimizdir. Tüm hizmetlerimizde müşteri geri bildirimleriyle sürekli gelişim ile şekillendirilen hizmet kalitesi anlayışımız çerçevesinde aşağıdaki değerlerimize sıkı sıkı bağlı olarak hizmetlerimizi gerçekleştirmekteyiz

Değerlerimiz

 • Dürüstlük, yaptığımız her şeyin temelidir.
  En değerli varlığımızın kalite ve dürüstlük olduğunun farkındayız. Kurum kültürümüz, verdiğimiz her hizmette en yüksek etik standartlarının sağlanmasının önemini vurgulamaktır.
 • Müşteri odaklı ve yaratıcı çözümler için tutku.
  Müşterilerimizin spesifik ihtiyaç ve beklentilerini karşılamak ve hatta aşmak için gayret gösteririz.
 • En yüksek standartlara bağlılık.
  Diamond Vision‘u bağımsız bir alan olarak önceledik. Hizmetlerimizde titizliklerin en yüksek standartlarına bağlı kalmaya kararlıyız. Bu, en güvenilir ve etkin raporları üretmeye devam etmemizi sağlamak içindir.
 • Uzun vadeli ilişkiler kurmak ve sürdürmek.
  Müşterilerimizle olan ilişkileri hazine olarak kabul etmekteyiz. Bu nedenle, müşterilerimizin beklentilerini aşmak ve değişen ihtiyaçlarını öngörmek için her müşterinin işini stratejik bir anlayışla sürdürüyoruz
 • Başarı ve gurur kültürü.
  Kamuoyunun gurur duyduğu bir şirket olmaya çalışıyoruz. Şirketimiz için iddialı ama gerçekçi hedefler belirledik, mesleki gelişim için her alanda destek ve fırsatlar sunacağız, başarılarımızı tanımlayıp taçlandıracağız.
 • Destekleyici ve ödüllendirici bir çalışma ortamı.
  En üst seviyede profesyonellik ve dürüstlük yaratan, yaratıcılık ve etkileşimi destekleyen, açıklık ve sürekli öğrenmeyi teşvik eden sıcak ve ilerici bir çalışma ortamının geliştirilmesine inanıyoruz.
 • Gizlilik ve Tarafsızlık
  Birlikte çalıştığımız müşterilerimizin bilgilerinin gizli tutulması ana ve vazgeçilmez prensibimizdir. Bu alanda verdiğimiz tüm hizmetlerde tarafsızlık ve objektiflik yaklaşımını koşulsuz benimseriz.

Kalite Politikamız

Diamond Vision olarak ülkeler arası standartları uyguladığımız , uyumluluk gösterdiğimiz ve tam uyumlu olduğumuz standartlara ve müşterilerimize taahhütlerini alt kısımda belirlemiş bulunmaktayız:

Diamond Vision olarak hizmetlerimizi, ulusal ve ülkeler arası kabul edilmiş olan standartlar, yasal mevzuatlar ve şartlar kapsamında gerçekleştirmekteyiz.

Diamond Vision şirketimiz şartlarına ve İso akreditasyon kurallarına tama ve devamlı uymak, devamlılığı sağlamak, sürekli geliştirmekteyiz.

Müşteri memnuniyetini ön safhada tutmakta, müşterilerimizi merkez haline getirmekte ve nitelikli standart hizmetlerini temin ederek müşterilerimize ve ülkeler arası sektöre değer sağlamaktayız.

Gizlilik, bağımsızlık, güvenilirlik, dürüstlük ve sürdürülebilirliğimizi temin etmekteyiz.

Standartlara ve eğitime ilişkin hizmetlerimiz adına deneyim, uzman, profesyonel ve gerekli personeli sağlamak, personellerimiz her çeşit eğitimi sunarak, iletişim sağlayarak özelliklerini devamlı olarak iyileştirmekteyiz.

Her daim yönetim sistemimizi iyileştirmek ve geliştirmekteyiz.

Kuruluşların tümüne eşit uyguladığımı süreçler kapsamında, müracaatların tümünü değerlendirmek ve hizmetlerimizi belirlediğimiz aralıklar ile gerçekleştirmekteyiz.

Standartların ve sistemimizin güncelliğinin devamlı olarak takibin yapmakta ve alakalı olan kişilere bilgiler vermekteyiz.

Çevremizin koruma altına alınması karşı duyarlılık göstermek ve bu felsefemizi ortaklarımız ile paylaşımda bulunmaktayız.

İnsan sağlığı, güvenliği ve çevre unsurlarında dikkate alarak, doğanın ve doğal kaynakların koruma altına alınmasını temin etme politikamızı sağlamaktayız.

Bağımsızlık ve Tarafsızlık

Diamond Vision olarak;

Hizmetlerimiz, kaynaklarımız ve altyapımız kapsamında Türkiye Cumhuriyeti ülke sınırları kapsamında tarafsız ve bağımsız şekilde herhangi bir fark gözetmeksizin, akreditasyon çerçevesi ve standartları, süreçleri kapsamında, talepte bulunan tüm alakalı kesime eşit hizmet sunmaktayız.

Diamond Vision olarak;

Uygunluk değerlendirme yapımız ve yönetimimiz ile, danışmanlık, belgelendirme ve denetim hizmetlerimizi sunarken bağımsızlık ve tarafsızlık prensiplerimize zarar verecek hiçbir faaliyette yer almamaktayız.
Sistem Kalite Şirketimiz;

Yürürlükte yer alan akreditasyon standartlarına uygun şekilde oluşturduğumuz yönetim sistemimiz; Tarafsız, bağımsız, eşit faaliyetimizi ve sürekli yenilemeyi taahhüt etmekteyiz.

Diamond Vision olarak;

Uygunluk değerlendirme hizmetlerimizi sunarken, şirket olarak bağımsızlık ve yansızlık ilkesinin öneminin farkında olarak, ihtimali olan çıkar çatışmalarını önlemekte yada bu çatışmaları kabul edilebilir düzeye çekmek adına analizlerimizi gerçekleştirmekteyiz.

Diamond Vision olarak;

Bağımsızlığını sağlamamak adına tetkik hizmetleri ile belge maliyetlerini birbirinden ayıran bir ücret politikamız bulunmaktadır. Belgelendirme başvurusu yapan her işletmeye test hizmeti vermekteyiz. Testlerin ardından belgelendirme ile taçlandırılması sadece ve sadece söz konusu standartlarda yer alan uygunluk durumunu tespit etmemize bağlıdır. Belgelendirmeye hakkı elde eden her işletme belgeye sahip olur, ilgili koşulları tam anlamı ile karşılamadığı test sonuçları ile ortaya çıkan işletmeler yalnıza tetkik ücreti öder. Tetkik ve Belgelendirme aşamaları birbiri ile iç içedir; lakin bağımsız aşamalar şeklinde algılanmaktadır.

Diamond Vision olarak;

Kanunlar uyarınca bilgi ve belge talep etmeye yetkili mercilere ve kişiler hukuki anlamda temin edilmesi gereken bilgi ve belgeler haricinde , müşterilere yönelik her çeşit bilgi ve belgeleri gizli tutmak ile birlikte, bu durum için tetkikçilerimiz, ofis personelimiz ve diğer tedarikçileri gizlilik ilkelerine bağlı kalacaklarını taahhüt ettirmiş bulunmaktayız.

Diamond Vision olarak;

Bağımsızlık ve yansızlığının riske düştüğünü saptadığımız alanlarda belgelendirme işleminde bulunmamaktayız.

Diamond Vision olarak;

Bağımsızlık ve yansızlığı yönetmek adına burada verilen örneklerde potansiyel çıkar çatışmalarını yönetmek adına analizlerde bulunmakta ve devamlı olarak denetim yapmaktayız.

©2021 Diamond Vision Danışmanlık, Denetim, ve Belgelendirme Hizmetleri. Tüm hakları saklıdır.

Bize Ulaşın

En kısa sürede size geri döneceğiz.

Gönderiliyor
veya

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?