UKR-SEPRO Belgesi

UKR-SEPRO Belgesi

UKR-SEPRO Belgesi; Ukrayna sınırları içerisinde toptan veya perakende satışı ve dolaşımı yapılacak her türlü ürün için, Türk ihracatçılardan da istenen ürün belgesidir.

48 Milyon nüfusuyla Rusya Federasyonu’ndan sonra en büyük eski doğu bloğu pazarı olan Ukrayna, ihracatçı Türk firmalarının ilgisini çekmektedir. Rusya Federasyonu’na ürünlerini satan birçok firma, paralelinde Ukrayna’ya da ihracat yapmakta, bu pazar ile ilgilenen diğer firmalarımız başkent Kiev ve diğer bir önemli şehir olan Odessa’da düzenlenen fuarlara sıkça katılmaktadır. Bu çerçevede ihracat ve ticaret işlemlerini sürdüren veya başlamaya niyetli kurumların, ürünleri için UKR-SEPRO Belgesi almaları zorunludur.
UKR-SEPRO Kalite Sertifikası’na sahip olmayan ürünlerin en ucuz pazarlar haricinde satılması yasal olarak mümkün değildir. Belirlenen standartlara uygun olduğu bu sertifika ile kanıtlanmış ürünler, gümrüklerden geçebilmekte ve iç piyasada daha düzeyli mağaza ve marketlerde satış olanağı bulmaktadır.
Sertifikalar, DSSU’nun (Ukrayna Devlet Sertifikasyon ve Metroloji Kurumu) yetki verdiği, konularında uzman bazı kuruluşlar tarafından verilmektedir. Bizimle iletişim kurduğunuz ve konuyu sözleşmeye bağladığınız taktirde, Kiev’de yer alan merkezimiz kanalı ile müracaatınız hemen yapılacak, gerektiği taktirde üretim yerinizde Ukraynalı uzmanlar tarafından inceleme yapılacak ve 30-45 gün zarfında sertifikalarınız hazır olacaktır. Ancak bu süre, ürün numunelerinin Kiev’deki laboratuarlara zamanında ulaşması durumunda verilebilmektedir.

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

©2021 Diamond Vision Danışmanlık, Denetim, ve Belgelendirme Hizmetleri. Tüm hakları saklıdır.

Bize Ulaşın

En kısa sürede size geri döneceğiz.

Gönderiliyor
veya

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?