İSGÜM İthalat İzni Kontrol Belgesi

İSGÜM İthalat İzni Kontrol Belgesi

İthalat Kontrol Belgesi şeklinde de bilinen İSGÜM İthalat İzni; ithalatı yapılmak istenilen boya ve boya kimyasalları (benzol, toluen, Hekzan, white sprit, solvent, aerosol, çözücüler, incelticiler, vs.), sanayi yapıştırıcıları (tiner, vernik, vs.) ve diğer kimyasal ürünlerin, işçi sağlığı ve güvenliği yönünden uygunluğunun denetlenmesi ve ithalatın kayıt altına alınması amacı ile verilen bir belgedir.

Ticaretin sıkıntısız biçimde gerçekleşebilmesi için ithal edilmek istenilen ürün, ithalatın yapılacağı gümrük kapısına gelmeden, İSGÜM İthalat İzni Kontrol Belgesi’nin alınmış olması gerekmektedir. İthal ürün gümrüğe geldikten sonra İSGÜM Kontrol Belgesi müracaat işlemlerine başlanılması, belge onaylanana kadar ürünlerinizin gümrükte beklemesine ve bozulmasına sebep olabileceği gibi, gümrükte beklediği her gün için ödenecek ardiye ücreti sebebiyle ek maliyetler de doğuracaktır.

Diamond Vision
Diamond Vision
diamondvision.com.tr

Diamond Vision, müşterilerimizin bizden talep ettikleri hizmetleri sağlamak adına çalışmalar yapan; danışmanlık, denetim ve belgelendirme şirketi olarak kurulmuştur.

İlgili Mesajlar
Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar işaretlendi *

Hızlı Teklif Alın!

En hızlı teklifi verelim, en hızlı denetleme sürecini hemen başlatalım.