Zirai Kredilendirme Belgesi

Zirai Kredilendirme Belgesi

Zirai Kredilendirme Belgesi,; tarımsal ürün, alet ve makine üreticilerinin, zirai desteklerden faydalanan çiftçiye satış yapabilmesi için zorunlu olan bir belgedir. Zirai Kredilendirme Belgesi’nin alımıyla beraber üreticiler, Ziraat Bankası ve tarım kredi kooperatiflerinin tedarikçi havuzuna girmiş olur.

Kredi ve destek programlarından faydalanmak isteyen çiftçiler, sadece Zirai Kredilendirme Belgesi’ne sahip olan üreticilerin mallarını satın alabilirler. Ürün maliyetlerini destek ve kredi programları dahilinde azaltmak için, alım sonrası İl Tarım Müdürlüğü’ne ve program muhattabı diğer kurumlara, tercih ettiği ürünün üreticisine ait Zirai Kredilendirme Belgesi’ni ibraz etmek zorundadırlar. Bu belgeye ek olarak, ürün cinsi ve özelliklerine göre CE Belgesi, ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi, Deney Raporları, TSE Ürün Belgeleri, TSE Hizmet Yeterlilik Belgesi, Garanti Belgesi ve Marka Tescil Belgesi gibi ek sertifika ve dokümanlar da istenebilmektedir.
Zirai Kredilendirme Belgesi işlemleri; Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na bağlı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü nezdinde yürütülür. Kapsam dahilinde şart olan deney raporları ise; akredite kurum ve üniversitelerle işbirliği kurularak alınabilir.

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

©2021 Diamond Vision Danışmanlık, Denetim, ve Belgelendirme Hizmetleri. Tüm hakları saklıdır.

Bize Ulaşın

En kısa sürede size geri döneceğiz.

Gönderiliyor
veya

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

veya

Hesap Oluştur